Srebro Trójatomowe
Trójatomowe Jonowe Srebro Koloidalne (dodatnie)
Nazwa handlowa oznaczająca sposób najwyższego rozdrobnienia oraz wspólnego występowania jonitów, pojedynczych atomów, klastrów oraz cząstek metalicznych o wielkości poniżej 7 nanometrów, tworzących wspólnie koloid o stężeniu 10 ppm., najbardziej aktywnych cząstek srebra.
Nasze Srebro jonowe nie posiada żadnych dodatków chemicznych (soli, białka, gliceryny, żelatyny, dekstryny, i innych) i charakteryzuje się umiejętnością przenikania (dzięki dodatniemu potencjałowi elektrycznemu) przez błony komórkowe bakterii, pleśni, grzybów oraz innych patogenów posiadających błonę komórkową do wnętrza i atakowania ich od jądra.
Stopień jego czystości decyduje o tym, że nie wchodzi w reakcje z kwasem solnym (żołądkowym), gdyż czysty metal nie tworzy z kwasem solnym związku chemicznego.
Nadmiar srebra trójatomowego jest wydalany z organizmu przez układy wydzielnicze i wydalnicze. Jego przesyt sygnalizuje również wyczuwalny, zdecydowany gorzki smak.
Zastosowanie potencjału Srebra Trójatomowego
- Potrafi zlikwidować (nie zamaskować) zapachy i odory pochodzenia chemicznego, biologicznego. Jest skuteczne przy likwidacji zapachu potu, tworzyw sztucznych (w tym wnętrz nowych np. lodówek, mebli, obuwia, pojazdów itp.).
- Chroni artykuły spożywcze przed szybkim pleśnieniem (owoce miękkie, warzywa narażone na szybkie psucie po spryskaniu dłużej zachowują świeżość, ochrona przed szarą pleśnią).
- W lodówkach tworzy sterylną atmosferę, pomagając chronić żywność przed bakteriami (również zapobiega przed wzajemnym przenikaniem zapachów pomiędzy produktami).
- Likwiduje populacje owadów, insektów, robactwa i roztoczy poprzez unicestwianie ich jaj i zarodków.
- Grzybom nie pozwala na wysiewanie zarodników (m.in. czarnej pleśni grzybicznej – kropidlaka czarnego, jednego z najgroźniejszych grzybów pleśniowych).
- Uprawy ogrodowe, hodowle owoców chroni przed mszycami, przędziorkami, muszkami, owadami przechowującymi się w glebie.
- Pomocne w hodowli domowej zwierząt. Likwiduje niemiłe zapachy od zwierzęce, pochodzące z sierści, moczu, z pyska, ściółki, legowiska itp. Przy okazji powoduje oczyszczenie tych miejsc z różnych bakterii. Jako, że trójatomowe jonowe srebro koloidalne nie posiada zapachu ani smaku, to nie drażni z tego powodu zmysłów zwierząt.
- Jako kosmetyk potrafi wspomagać procesy wzmacniania i regeneracji naskórka, ale i również współpracuje w przywracaniu równowagi biologicznej całego organizmu. Jego naturalna antybiotyczność powoduje, że wytwarza na powierzchni ciała strefę antybakteryjną, chroniącą organizmy przed różnymi zakażeniami bakteryjnymi i drobnoustrojowymi.
- Jest bardzo skuteczne w likwidacji skutków ukąszeń przez meszki, komary, osy, pszczoły, kleszcze, pająki.
- W technice, jako skuteczny środek dezynfekujący zranienia i skaleczenia warsztatowe (doraźna, natychmiastowa pomoc), środek odkażający płyny chłodzące w obrabiarkach (pozbawia niemiłego zapachu rozkładające się chłodziwo).
- Skuteczne w samodzielnym odkażaniu wentylacji oraz klimatyzacji samochodowej (działanie natychmiastowe, bez efektu uciążliwego “zapachu” tradycyjnych środków odkażających).
- Środek odkażający miejsca wspólnego użytkowania (gabinety zabiegowe, ubikacje, kabiny prysznicowe, wykorzystywane przyrządy gimnastyczne do wspólnych ćwiczeń, pomieszczenia w których wykonywane są ćwiczenia boso, otoczenie basenów, wypożyczane obuwie sportowe, miejsca zabaw dzieci, wykładziny podłogowe, zabawki itp.).
Przewagi Trójatomowego Srebra Koloidalnego od innych dostępnych na rynku preparatów ze srebrem?
Omawianie naszych przewag rozpoczniemy od uporządkowania wiedzy nt. funkcjonującej na rynku nomenklatury oraz poprzez opis metod pozyskiwania srebra.
W efekcie powstaje srebro niejonowe mechaniczne – uzyskiwane poprzez mechaniczne rozdrabnianie, aż do momentu uzyskania pożądanej granulacji. Wtedy srebro jest “ślepe”. Działa antybakteryjnie powierzchniowo, czyli tam, gdzie zostanie “przyłożone”.
W efekcie powstaje srebro niejonowe, monoatomowe, nanocząsteczkowe – takie określenia można spotkać w przypadku srebra chemicznego. Powstaje z azotanu srebra (lapis lazuli), lub innego związku, poprzez wytrącanie chlorkiem sodu (solą kuchenną) i redukcję, albo poprzez rozpuszczanie w środowisku silnie zasadowym. Wszystkie te procesy wymagają chemikaliów, których resztki są trudne do usunięcia (doczyszczanie odbywa się w dużych ilościach, co utrudnia znacznie dokładne wykonanie tego procesu). Resztki te mogą łączyć się z płynami ustrojowymi i tworzyć niechciane związki – głównie chlorki srebra. Metoda działania takiego srebra – to wnikanie poprzez układ trawienny. Skuteczność jego jest częściowa ze względu na wielkość cząsteczek, które nie są wstanie przeniknąć przez ściankę przewodu pokarmowego do krwioobiegu i układu limfatycznego. W znacznej części jest ono wydalane z organizmu. Działa głównie w układzie pokarmowym.
W efekcie powstaje srebro jonowe, elektrolityczne, monojonowe – wzbudzanie procesu elektrolitycznego następuje poprzez inicjację wstępnym zasoleniem kąpieli. Proces odbywa się przy udziale prądu stałego i kąpieli srebrowej. Tworzenie srebra odbywa się poprzez rozpuszczanie prądowe jednej elektrody, nasycenie roztworu i osadzanie go na drugiej elektrodzie (nie srebrnej), z której jest zdejmowane mechanicznie. W tym przypadku srebro jest o różnym stopniu rozdrobnienia. Część jego o najmniejszej granulacji cząsteczek jest w stanie przeniknąć do układu krążenia, a częściowo odkłada się w różnych organach wewnętrznych. Srebro o większych cząsteczkach jest wydalane z organizmu. Działa na zasadzie przypadkowego, bezpośredniego kontaktu.
Unikatowa technologia wytworzenia
Jest jedynym na rynku takim srebrem koloidalnym o trójfazowej formule rozdrobnienia cząsteczek. Sposób najwyższego rozdrobnienia oraz wspólnego występowania pojedynczych atomów, jonitów, klastrów oraz cząstek metalicznych o wielkości poniżej 7 nanometrów, tworzą wspólnie koloid o stężeniu 10ppm, najbardziej aktywnych cząstek srebra o dodatnim potencjale elektrycznym. Dzięki uzyskanemu w procesie produkcji ładunkowi dodatniemu nasze srebro aktywnie i łatwo przenika przez błony komórkowe bakterii, pleśni czy grzybów. Trójatomowe Srebro atakuje jądra niechcianych mikroorganizmów, niszcząc je od środka. Nadmiar bezpiecznie uwalniany jest z organizmu drogami wydalniczymi.
Dzięki swej formule trójfazowości rozdrobnienia odnowiło – zakodowane, a odkryte, ponad 3000 lat temu i wykorzystywane do dziś, właściwości oczyszczające z bakterii, grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów środowisko oraz – zbawienny wpływ na organizmy żywe.
Srebro czuwa nad sterylnością środowiska, w którym przebywa, likwidując wszelkie patogeniczne odchyłki od normy (niszczy szkodliwe związki, zarodniki, grzybnie, pleśniawki itp.), wszystko, co jest szkodliwe dla organizmów żywych.
Każda z faz rozdrobnienia ma do wykonania swoje zadania:
-
Atomy – najdrobniejsza faza – na poziomie pojedynczych i kilkuatomowych klastrów
niszczy patogeny, bakterie, pleśnie, grzyby – od jądra przenikając przez ich błony komórkowe (tutaj wykorzystywany jest “napęd” potencjału dodatniego, który dostarcza energii dla przeniknięcia cząstek przez błonę komórkową drobnoustrojów, patogenów i innych, posiadających potencjał ujemny, stąd jest określenie w dawnej medycynie niekonwencjonalnej SREBRNEGO POCISKU, natomiast cząstki srebra wykorzystują swoją naturalną cechę bakteriobójczości w celu niszczenia komórek od wewnątrz od jądra),
-
Molekuły - średnia faza
atakują drobnoustroje na ich powłoce,
-
Cząstki fizyczne – największa faza
tworzy na powierzchni barierę antybakteryjną (naturalną osłonę zapobiegającą zakażeniom).
Wykorzystanie zjawiska
Opracowana przez nas technologia produkcji TRÓJATOMOWEGO, JONOWEGO, KOLOIDALNEGO SREBRA O DODATNIM POTENCJALE CZĄSTEK, wykorzystuje zjawisko “napędu” wywołanego różnicą potencjałów pomiędzy cząsteczkami srebra o potencjale dodatnim, a patogenicznymi komórkami o ładunkach ujemnych wyższych od potencjału energetycznego organizmów żywych, co powoduje, że najpierw atakowane przez srebro są komórki patogeniczne.
Produkcja bez dodatków chemicznych
Trójatomowe, jonowe srebro koloidalne bez dodatków chemicznych (soli, białka, gliceryny, żelatyny, dekstryny, i innych) charakteryzuje się umiejętnością przenikania przez błony komórkowe (dzięki dodatniemu potencjałowi). Jest przyciągane przez same patogeny w postaci: bakterii, pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów, dzięki czemu same powodują atak na jądra komórek. Rozmiary najmniejszych cząstek srebra są wielokrotnie mniejsze od atakowanych komórek, co uniemożliwia akcję obronną komórek przed atakiem.
Czas działania srebra jest na tyle krótki, że bakterie i pozostałe patogeny nie zdążą wytworzyć antyciał i wykonać mutacji. Nie potrafią zatem stworzyć mechanizmu obronnego przed atakiem srebra. Wszystkie możliwości srebra powodują, że jest skuteczne w walce z ponad 650 różnymi jednostkami patogenicznymi.
Dlaczego należy unikać preparatów zawierających srebro koloidalne wytwarzane metodą chemiczną lub mechaniczną?
W wyniku metody chemicznej lub mechanicznej otrzymujemy srebro „martwe”, spotykane nazwy to: srebro niejonowe, monoatomowe, nanocząsteczkowe, które powstaje z azotanu srebra (lapis lazuli) lub innego związku, poprzez wytrącanie chlorkiem sodu (solą kuchenną) i redukcję, albo poprzez rozpuszczanie w środowisku silnie zasadowym. Obydwa procesy wymagają chemikaliów, których resztki są trudne do usunięcia (doczyszczanie odbywa się w dużych ilościach, co utrudnia skuteczne doczyszczenie). Resztki te mogą łączyć się z płynami ustrojowymi i tworzyć niechciane związki – głównie chlorki srebra.
Metoda działania srebra chemicznego, jak i mechanicznego to wnikanie do organizmu poprzez układ trawienny. Skuteczność jego jest częściowa ze względu na wielkość cząsteczek, które nie są w stanie przeniknąć przez ściankę przewodu pokarmowego do krwiobiegu i układu limfatycznego. W znacznej części jest wydalane. Działa głównie w układzie pokarmowym. Nie likwiduje patogenu od jądra, bo nie ma dodatnie naładowanego, aktywnego jonu srebra – jest „ślepe” – działa jedynie powierzchniowo.
Dlaczego należy unikać preparatów zawierających srebro koloidalne wytwarzane metodą chemiczną lub mechaniczną?
Na bazie przeprowadzonych doświadczeń (własnych oraz na grupie osób zainteresowanych i za ich zgodą), możemy stwierdzić, że srebro Trójatomowe potrafi brać czynny udział w walce z różnymi chorobami układu immunologicznego, zakażeniami i infekcjami o różnym podłożu (zakażenia szpitalne, w tym gronkowiec złocisty, lekooporne bakterie, rany cukrzycowe, rozległe odleżyny, skaleczenia, rany pooperacyjne, wypadkowe, stany zapalne układu trawiennego, krwiobiegu, stany neurologiczne, problemy skórne u ludzi i zwierząt – alergie, łuszczyce, niegojące się wrzody, łupież, łojotok, trądzik, egzemy, atopowe zapalenie skóry, podrażnienia chemiczne, oparzenia słoneczne, termiczne, chemiczne, grzybice zewnętrzne i wewnętrzne, pleśnie różnego rodzaju (pleśniawki, afty, zapalenia dziąseł, paradontoza).
Jego atutem jest nieagresywność, bezzapachowość, brak koloru, smaku, całkowita nieszkodliwość dla organizmów żywych (możliwość stosowania bezpośredniego na artykuły żywnościowe, bez konieczności ich obmywania).
Podsumowanie
Na bazie przeprowadzonych doświadczeń (własnych oraz na grupie osób zainteresowanych i za ich zgodą), możemy stwierdzić, że srebro Trójatomowe potrafi brać czynny udział w walce z różnymi chorobami układu immunologicznego, zakażeniami i infekcjami o różnym podłożu (zakażenia szpitalne, w tym gronkowiec złocisty, lekooporne bakterie, rany cukrzycowe, rozległe odleżyny, skaleczenia, rany pooperacyjne, wypadkowe, stany zapalne układu trawiennego, krwiobiegu, stany neurologiczne, problemy skórne u ludzi i zwierząt – alergie, łuszczyce, niegojące się wrzody, łupież, łojotok, trądzik, egzemy, atopowe zapalenie skóry, podrażnienia chemiczne, oparzenia słoneczne, termiczne, chemiczne, grzybice zewnętrzne i wewnętrzne, pleśnie różnego rodzaju (pleśniawki, afty, zapalenia dziąseł, paradontoza).
Jego atutem jest nieagresywność, bezzapachowość, brak koloru, smaku, całkowita nieszkodliwość dla organizmów żywych (możliwość stosowania bezpośredniego na artykuły żywnościowe, bez konieczności ich obmywania).